
2012. Heeft u er zin in? Het nieuwe jaar vraagt een vliegende start van iedereen die werkzaam is op het domein van werk en inkomen. Een doordachte en doortastende aanpak om de veranderingen in de Wwb en Wajong en de naderende Wet werken naar vermogen in goede banen te leiden. Gaat het gemeenten (sociale diensten), SW-bedrijven en werkgevers lukken om meer ruimte te creëren op de reguliere arbeidsmarkt voor mensen met minder verdiencapaciteit? Op weg naar een meer inclusieve arbeidsmarkt liggen flinke veranderopgaven voor alle partijen. Wij reiken u graag enkele ingrediënten aan die u daarbij kunnen helpen.
Leergang Werken aan Vermogen
Met de overheveling van een fors deel van de Wajong naar de Wwb per 1-1-2012 komt een groot aantal cliënten over van het UWV naar de gemeente, zonder evenredige overheveling van budgetten. Deze kwantitatieve en kwalitatieve verzwaring van de opgave vergt een optimale benutting van de capaciteit van de gemeentelijke sociale dienst. De korte Leergang Werken aan Vermogen kan u daarbij helpen.
Tegemoetkoming kosten herstructurering SW
De naderende beperking van de Wsw betekent voor veel SW-bedrijven dat een fundamentele herpositionering en herstructurering noodzakelijk is. Gemeenten kunnen vanuit de Herstructureringsfaciliteit een tegemoetkoming krijgen in de kosten voor herstructurering van de SW. Deze tegemoetkoming, tot maximaal 75% van de totale kosten, kan worden aangevraagd op basis van een projectplan. Wij kunnen u helpen bij het ontwikkelen van een herstructureringsplan voor de SW in uw gemeente. Ook de kosten voor onze inzet kunnen dan worden meegenomen in de ondersteuningsaanvraag.
Samenwerken ervaren
Op woensdag 15 februari en op woensdag 7 maart organiseert de VNG samen met WagenaarHoes Organisatieadvies een bijeenkomst Samenwerken Ervaren, die specifiek is gericht op de samenwerkingsopgaven voor sociale diensten en sociale werkvoorziening. In de bijeenkomst kunnen deelnemers in een simulatiespel ervaren wat samenwerking voor hun positie betekent. Deelname is gratis. Voor meer informatie, zie de website van de VNG.
Transformatie verzorgingsstaat
Achter de Wwnv en alle veranderopgaven die daarmee gepaard gaan voor gemeenten, UWV en SW-bedrijven, voltrekt zich een fundamentele transformatie van de verzorgingsstaat. Althans, dat is noodzakelijk, zo betogen Hans Korringa en Alinda van Bruggen in hun artikel Achter de decentralisaties.
Strippenkaart voor ondersteuning
Veel gemeenten kiezen er in de huidige financiële situatie voor om verandertrajecten door eigen mensen te laten leiden en uitvoeren. Uw eigen mensen kunnen veel, ook in dit opzicht. Wij zijn door een aantal gemeenten ingeschakeld als kritische vriend, of ‘adviseur in de coulissen’, om de eigen mensen waar nodig met raad (en soms met daad) bij te staan in deze trajecten. Een van de manieren waarop een dergelijke spaarzame inzet van extern advies mogelijk is, is door middel van een ‘strippenkaart’. Als u daarvoor belangstelling heeft, zoeken wij graag met u naar de meest geschikte vorm.
Graag gaan wij met u in gesprek over uw veranderopgaven als gevolg van de stelselwijzigingen rond werk & inkomen. Neem contact met ons op via het secretariaat: 0343 – 52 40 10 of mail.
Gepubliceerd op 23 januari 2012 |